Препарат «Гліцин» може бути шкідливим для психічного здоров’я людини

Депресія є серйозним психічним розладом, який може впливати на життя багатьох людей. За даними The National Institute of Mental Health (Національного інституту душевного здоров’я), близько 17,3 мільйонів дорослих у США (близько 7,1 % населення) пройшли через епізод депресії у 2017 році.
Депресія може відчуватися різними людьми по-різному, але загальні симптоми можуть включати поганий настрій, втому, втрату інтересу до звичних занять, зміну апетиту та сну, відчуття безнадії і недостатньої самооцінки, а також надмірну тривожність та подразливість.
Дослідники з Wertheim UF Scripps Institute виявили, що амінокислота гліцин може посилати сигнал «уповільнення» в мозок, потенційно сприяючи депресії та тривожності. Відкриття, зосереджене навколо рецептора GPR158 (mGlyR), може допомогти розробити більш швидкодіючі методи лікування розладів настрою. Необхідні додаткові дослідження, щоб зрозуміти роль і вплив рецепторів mGlyR на активність клітин мозку. Результати дослідження були опубліковані в журналі «Science», що свідчить про їх революційну новизну і достовірність [1].
У 2018 році ця ж команда вчених показала, що цей рецептор бере участь у депресії, викликаній стресом. Якщо у мишей був відсутній ген рецептора GPR158, вони виявилися напрочуд стійкими до хронічного стресу [2]. Це досить серйозний аргумент, що цей рецептор може бути використаний як молекулярна мішень для розробки ліків проти депресії.
Я особисто не впевнений, що ми зможемо розробити чудесну таблетку проти депресії.
Гліцин продається як дієтична добавка, яка, як вважають, може допомогти знизити рівень стресу та покращити якість сну?..
На мій погляд, поки не варто застосовувати гліцин для покращення настрою, для зниження рівня стресу. Почекайте, поки науковці розберуться що і до чого.
Я впевнений, що для боротьби з депресією потрібно застосовувати комплексний підхід, який включає перегляд життєвих цінностей, фізичну активність, правильне харчування, психотерапію, медитацію. Іноді варто використовувати й ліки [3].
Як на мене, найважче примусити себе почати цю «боротьбу» самого з собою. Вам можуть допомогти, підтримати люди, які вас люблять, яким ви можете «вилити душу».
д.х.н., проф. Сергій Ярмолюк,
Громадська спілка «НВЦ фітопрепаратів «ДОБРАДІЯ»,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України
Підписуйтесь і читайте НАВКОЛОМЕДИЧНІ НОТАТКИ в Telegram https://t.me/dobradija і Twitter https://twitter.com/harbals4you.

Майндфулнес (Mindfulness), або усвідомленість, уважність – це психологічна практика зосередження уваги на поточному

В українському інтернеті часто публікуються короткі статті, присвячені суперфудам, які допомагають перебороти стрес

Синдром вигорання менеджера (СВМ) – поширене явище, пов’язане з хронічним професійним стресом, що може призвести до