Заснути при зниженій температурі в спальні – трюк з ТікТоку

Для кращого нічного сну потрібно тримати температуру в спальні близько 18–20 °C. У холодні місяці виникає спокуса підвищити температуру в спальні, щоб зігрітися протягом ночі. Проте це може негативно вплинути на ваш сон, оскільки потрібно, щоб ваше тіло охолонуло. Це допоможе вам розслабитися та заснути.
Цей спосіб я використовую вже багато років. Сон за пониженої температури дає мені змогу гарно відпочити і набратися сил. Щоб заснути, використовую або заспокійливі трави, або приймаю теплий душ перед сном.
Нічний сон у холодній кімнаті збільшує тривалість сну, допомагає при безсонні, зменшує тривожність та уповільнює старіння. Окрім того, це ще економія на опаленні.
П’ять основних переваг сну в холодній кімнаті
1. Дає змогу швидше заснути
Коли ми готуємося лягати спати, температура нашого тіла природним чином падає, що сигналізує мозку й тілу, що настав час трохи відпочити. Це одна з багатьох причин, чому не варто займатися спортом перед сном, оскільки для сповільнення температури і частоти серцевих скорочень потрібно більше часу. Більш прохолодна температура у вашій спальні підсилює природний інстинкт вашого тіла – спати, запускає гормон сну мелатонін, який змушує вас бути сонним.
2. Прискорює метаболізм (обмін речовин)
Було доведено, що сон у холодній кімнаті прискорює метаболізм, що допомагає швидше спалювати калорії та підвищує вироблення гормонів росту. Інші дослідження показали, що це прискорення метаболізму допомагає знизити ризик діабету і високого кров’яного тиску, а також покращує вироблення гормонів, які можуть допомагають відновлювати травми.
3. Уповільнює старіння
Холод у кімнаті сприяє виробленню гормону сну мелатоніну. Окрім регулювання циклу сну та неспання, мелатонін також є гормоном, що запобігає старінню. Він допомагає уповільнити процес старіння та покращує зовнішній вигляд шкіри. Кажуть, що мелатонін також покращує ваш настрій і здоров’я мозку, сприяє зниженню ваги та регулює менструальний цикл.
4. Зменшує стрес
Стрес і тривога – це дві речі, які не дають людям спати вночі. Але завдяки якісному сну щоночі у прохолодній кімнаті ви знижуєте рівень стресу.
5. Підвищує настрій
Сон у холодній кімнаті може покращити настрій і змусити вас відчути себе бадьорим увесь день. Коли ви краще спите, ви, швидше за все, прокинетеся в кращому настрої та почуватиметеся більш продуктивними. Надлишок мелатоніну в тілі допомагає збільшити вироблення серотоніну, відомого як «гормон гарного самопочуття», що робить вас щасливішими.
Як прихильник фітопрепаратів, рекомендую вам за пів години до сну випити заспокійливій чай з ромашки, лаванди, м’яти або меліси. Якщо ліньки заварювати чай, випийте комплексний препарат, в якому поєднані декілька заспокійливих трав. Мені це допомагає.
Спробуйте і ви, шановні читачі, спати в холодній кімнаті.
д.х.н., проф. Сергій Ярмолюк,
Громадська спілка «НВЦ фітопрепаратів «ДОБРАДІЯ»,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України
Підписуйтесь і читайте НАВКОЛОМЕДИЧНІ НОТАТКИ в Telegram https://t.me/dobradija і Twitter https://twitter.com/harbals4you.

Французькі науковці дійшли до висновку, що високе (у середньому 8,6 мг/добу) споживання нітритів з продуктів харчув

Водний пасивний нагрів тіла у вигляді теплого душу або ванни перед сном часто рекомендується як простий засіб для п

Звіробій – лікарська трава, яка багато років використовується для лікування депресії. Вважається, що ця трава діє я