Як заснути? Прийміть теплу ванну

Водний пасивний нагрів тіла у вигляді теплого душу або ванни перед сном часто рекомендується як простий засіб для покращення сну [1]. Метод, який я особисто іноді практикую. Він працює. Нещодавно я прочитав наукове пояснення цьому феномену.
Звіт, який опублікували науковці Університету Техасу, свідчить про те, що купання перед сном, в ідеалі протягом 90 хвилин у воді при 40–43 ⁰C, може допомогти вам заснути в середньому на 10 хвилин швидше, ніж зазвичай. У звіті запропонований також механізм цього ефекту, який полягає у виведенні тепла зсередини вашого тіла. Отже, фактично охолодження вашої внутрішньої температури сигналізує вашому тілу, що пора спати.
Кровоносні судини розширюються, спазми знімаються, ви заспокоюєтесь. Усе це допомагає вам швидше заснути. Рекомендують додавати у воду кілька крапель лавандової або ромашкової олії для покращення сну.
Після теплої ванни можна випити чашечку чаю з ромашки, м’яти чи меліси. Якщо немає бажання возитися з чаєм, то рекомендую капсулу Сонорміну [2]. Це комплекс заспокійливих трав, синергічно поєднаних з мелатоніном.
Це вже п’ятий спосіб з мого циклу «Як заснути?». Перші чотири опубліковані раніше в моєму Блогу [3].
Гарних сновидінь, шановні читачі.
д.х.н., проф. Сергій Ярмолюк,
Громадська спілка «НВЦ фітопрепаратів «ДОБРАДІЯ»,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України
Підписуйтесь і читайте НАВКОЛОМЕДИЧНІ НОТАТКИ в Telegram https://t.me/dobradija і Twitter https://twitter.com/harbals4you.

Майндфулнес (Mindfulness), або усвідомленість, уважність – це психологічна практика зосередження уваги на поточному

В українському інтернеті часто публікуються короткі статті, присвячені суперфудам, які допомагають перебороти стрес

Синдром вигорання менеджера (СВМ) – поширене явище, пов’язане з хронічним професійним стресом, що може призвести до