Шкідливі для організму корисні продукти. Чим небезпечні морква, капуста та авокадо

Безліч порад щодо здорового харчування можна звести до однієї – помірність у всьому. Це застереження справедливе навіть для таких корисних продуктів, як капуста, морква, авокадо або оливкова олія. Чим вони можуть бути небезпечні для нашого організму?
Авокадо, горіхи й оливкова олія
Це продукти мають високий вміст корисних жирів. За даними Американської кардіологічної асоціації, в них багато мононенасичених жирних кислот, які сприяють підвищенню рівня «хорошого» холестерину та зменшують ризик виникнення серцевих захворювань.
Але ці продукти будуть корисними лише за умови вживання їх у помірних кількостях, оскільки вони насичені калоріями, які швидко накопичуються. Наприклад, одне авокадо містить близько 322 калорій, а одна чашка цільного мигдалю – 828 калорій.
Також потрібно звертати увагу, що багато виробників упакованих горіхів додають до них сіль, а іноді навіть замочують їх у рослинній олії. Тому надмірне споживання такої продукції може призводити до підвищення кров’яного тиску та збільшувати ризик розвитку серцевих захворювань.
Морква, диня, гарбуз і солодка картопля
Ці овочі мають високий вміст бета-каротину. Він є антиоксидантом, що сприяє зміцненню імунітету, знижує ризик розвитку серцево-судинних та онкологічних захворювань, а також відіграє важливу роль для зору і здоров’я очей.
Але продукти з високим вмістом бета-каротину містять пігменти, які можуть надавати шкірі (як правило, це долоні та підошви) жовтого або помаранчевого забарвлення (каротинемія). Цей стан зазвичай виникає внаслідок надмірного і тривалого споживанням таких продуктів у кількості понад 30 мг бета-каротину на день. Так, середня морквина містить близько 4 мг бета-каротину.
Зауважимо, що каротинемія навряд чи призведе до серйозних наслідків, але дослідники відзначають, що важливо знати про це захворювання, щоб не плутати його з жовтяницею.
Овочі родини капустяні
Броколі, брюссельська і білокачанна капуста та інші овочі з родини хрестоцвіті багаті на поживні речовини, такі як фолат і вітамін К. Однак ці овочі також містять багато розчинної клітковини, яка призводить до надлишкового газоутворення. Тому зловживання ними, особливо у великих кількостях, може викликати шлунково-кишковий дискомфорт.
Окрім того, хрестоцвіті можуть вплинути на використання йоду щитоподібною залозою. А люди, які приймають розріджувачі крові, такі як варфарин (кумадин), мають бути більш уважними під час уживання капустяних, оскільки вітамін К може вплинути на ефективність цих ліків.
Усі зазначені вище продукти корисні і повинні бути на вашому столі як частина здорового харчування. Але завжди варто пам’ятати про норми їх споживання і не зловживати.
Джерело: https://www.everydayhealth.com/

Я приймаю мелатонін, але він чомусь не працює. Такі скарги періодично надходять від тих, хто намагався налагодити с

Сечовипускання 4–8 разів на день – це норма. Вставати вночі 1 раз – теж. Кількість денної сечі має становити ⅔ в

Труднощі із засинанням – більша половина скарг при проблемах зі сном. Існує багато методик, що допомагають засну