Ехінацея пурпурова підвищує імунітет

Ехінацея пурпурова (Echinacea purpurea) – рослина з родини айстрових із красивим пурпуровим забарвленням квіток, яка володіє потужною цілющою дією.
Батьківщина ехінацеї – східна частина Північної Америки. Індіанці називали її «золотою квіткою» і «вечірнім сонцем». Вона рятувала від багатьох хвороб: нею лікували застуду, головні болі, рани, опіки, виразки, венеричні захворювання, використовували як протиотруту при укусах отруйних комах і змій.
До Європи ехінацея потрапила у XVII ст. Спочатку її використовували як декоративну рослину, а пізніше почали застосовувати в медицині.
У цій лікарській рослині багато мікроелементів – цинк, селен, залізо, марганець, кремній, кальцій, кобальт, срібло, калій та ін. Ехінацея багата на вітаміни, цінні ефірні олії, дубильні речовини, органічні кислоти, полісахариди, алкалоїди, глікозиди, смоли. Містить ферменти, флавоноїди, фітостероли, сапоніни. Цілющі речовини знаходяться у квітах, стеблах, стебловому і прикореневому листі та кореневищах.
Завдяки здатності стимулювати активність захисних сил організму, ехінацея відмінно зарекомендувала себе як імуномодулятор.
Такі відомі рослини, як женьшень, лимонник, елеутерокок, відносяться до стимуляторів імунної системи, тобто підбадьорюють організм, відновлюють порушений імунітет. В ехінацеї інший принцип дії: вона підштовхує імунну систему до самостійної роботи, до використання внутрішнього ресурсу. Клінічно доведено, що цю рослину можна застосовувати як противірусний засіб для лікування і профілактики ГРВІ, грипу.
Ехінацея має антиоксидантні властивості. Завдяки селену, групі вітамінів В і С вона зв’язує вільні радикали та виводить їх з організму, що запобігає онкологічним захворюванням і передчасному старінню організму.
Препарати на основі ехінацеї застосовують зовнішньо для антисептичної обробки шкіри, але також їх приймають всередину при вірусних (включаючи герпес), грибкових і бактеріальних інфекціях. Клінічні дослідження показали, що ехінацея активна по відношенню до стафілококів та стрептококів.
Найцінніше в ехінацеї – її сік. Щоб зберегти його корисні властивості, як консервант у фармакології використовують спирт, лимонну кислоту, цукор, а в народній медицині – горілку і мед. Із соку роблять настоянки, але також використовують і сухий екстракт рослини (квіти, листя, стебла, корінь).
Фармацевтичні препарати ехінацеї випускаються в різних лікарських формах (настоянки, сиропи, таблетки). Екстракт рослини також додають в інші препарати, що активізують імунну систему.
Приймати препарати з ехінацеєю потрібно за рекомендацією лікаря. Людям із захворюваннями імунної системи прийом ехінацеї протипоказаний.

Благодійний фонд «Підтримай ветеранів війни» допомагає нашим військовим, які зазнали важких поранень і потребують р

Кажуть, що найкращий спосіб підняти настрій та додати енергії – з’їсти шоколадку або кілька цукерок... При стрес

Офіційна наука вивчала і продовжує вивчати властивості адаптогенів та як саме вони працюють. У лідерах з ефекти