Часник, петрушка і базилік сприяють зниженню високого тиску

На високий кров’яний тиск (гіпертонію) страждає понад 1 млрд людей у світі. Це найпоширеніший фактор ризику серцево-судинних захворювань, який можна попередити.
Виявляється, що деякі трави і спеції можуть сприяти зниженню артеріального тиску. Про це свідчать результати багатьох наукових досліджень.
Базилік
Ця трава містить евгенол, що проявляє себе як природний блокатор кальцієвих каналів. Завдяки цій властивості екстракт солодкого базиліку сприяє розслабленню судин і розрідженню крові, що, у свою чергу, сприяє зниженню артеріального тиску.
Петрушка
Ця рослина містить різноманітні сполуки, такі як вітамін С та дієтичні каротиноїди, що здатні знижувати артеріальний тиск, і ліпопротеїди низької щільності (ЛПНЩ, «поганий» холестерин). Дослідження на тваринах показали, що петрушка зменшує як систолічний, так і діастолічний артеріальний тиск, діючи як блокатор кальцієвих каналів.
Часник
Ця рослина багата на сполуки, корисні для серця. Огляд 12 досліджень, у ході яких спостерігали за людьми з високим кров’яним тиском, показав, що прийом часнику зменшує систолічний та діастолічний артеріальний тиск у середньому на 8,3 і 5,5 мм рт. ст. відповідно. Подібне зниження спостерігається при прийомі ліків. Наприклад, 600–1500 мг екстракту часнику настільки ж ефективно знижують артеріальний тиск, як і препарат «Атенолол».
Розмарин
Наукові дослідження показали, що прийом розмаринової кислоти сприяє значному зниженню систолічного тиску шляхом пригнічення ангіотензин-перетворювального ферменту. Інші експерименти продемонстрували, що застосування екстракту розмарину зменшує фактори ризику серцево-судинних захворювань, такі як загальний холестерин, холестерин ЛПНЩ, тригліцериди й артеріальний тиск.
Імбир
Люди здавна застосовували цю спецію для поліпшення здоров’я серця, кровообігу, нормалізації рівня холестерину та кров’яного тиску. Дослідження показали, що прийом імбиру знижує артеріальний тиск кількома способами: він діє як природний блокатор кальцієвих каналів і природний інгібітор АПФ. Дослідження, проведене за участі понад 4000 людей, показало, що ті, хто споживав 2–4 г імбиру на день, мали менший ризик розвитку високого кров’яного тиску.
Кориця
Цю спецію використовували впродовж багатьох століть у традиційній медицині для лікування серцевих захворювань, включаючи високий кровʼяний тиск. Результати наукових досліджень свідчать про те, що прийом кориці знижує систолічний і діастолічний артеріальний тиск у середньому на 6,2 і 3,9 мм. рт. ст. відповідно. Ефект підсилюється при вживанні кориці не менше 12 тижнів. Дослідження за участі пацієнтів з діабетом 2 типу показали, що застосування 500–2400 мг кориці щодня протягом 12 тижнів у середньому зменшує систолічний тиск на 5,39 і діастолічний тиск на 2,6 мм рт. ст.
Кардамон
У дослідженнях на пацієнтах із високим кровʼяним тиском було доведено, що прийом 3 г порошку цієї спеції щодня значно знижує артеріальний тиск та наближає його до норми. Експерименти показали, що кардамон може знизити тиск, виступаючи природним блокатором кальцієвих каналів і діуретиком. Незважаючи на те, що ці висновки є багатообіцяючими, дослідження в цій галузі все ще досить нові та потребують продовження.
Насіння селери
Ця універсальна пряність містить залізо, магній, марганець, кальцій, клітковину, що можуть сприяти зниженню артеріального тиску.
Ольга Остринська,
кандидат біологічних наук, науковий співробітник
Джерела:
1. Journal of Ethnopharmacology
3. Revista Brasileira de Farmacognosia
4. Pakistan Journal of Pharmaceutical Sciences
5. Acta Poloniae Pharmaceutica
6. Critical Reviews in Food Science and Nutrition
7. Nutrients

Благодійний фонд «Підтримай ветеранів війни» допомагає нашим військовим, які зазнали важких поранень і потребують р

Кажуть, що найкращий спосіб підняти настрій та додати енергії – з’їсти шоколадку або кілька цукерок... При стрес

Офіційна наука вивчала і продовжує вивчати властивості адаптогенів та як саме вони працюють. У лідерах з ефекти