Секретні радянські імуномодулювальні фітопрепарати для боротьби зі стресом та екстремальними навантаженнями

Радянські космонавти приймали в польотах засекречені фітокомплекси, які підвищували їхню працездатність, стійкість до радіації та суттєво знижували рівень стресу.
У 1972 році збірна СРСР на Олімпійських іграх у Мюнхені виграла 99 медалей, у т. ч. 50 золотих. Спортсмени під час підготовки до змагань вживали такі ж рослинні стимулювальні фітопрепарати.
У 1993 році декілька маловідомих китайських спортсменів побили світові рекорди під час чемпіонату світу в Німеччині. Це було настільки дивно, що всіх атлетів примусили здати тести на допінг. Однак заборонених речовин у їхній крові не знайшли. Пізніше китайський тренер підтвердив, що його підопічні використовували Кордицепс – стимулювальну дієтичну добавку, яка виготовляється з грибів.
Що ж за чудодійні фітопрепарати приймали і до сьогодні приймають космонавти та спортсмени? Вони мають назву адаптогени.
Адаптогени допоможуть вам адаптуватися до життєвих проблем, перебороти короткочасний або довготривалий фізичний та розумовий стрес, відновитись після стресової ситуації. Деякі з адаптогенів підвищують імунітет і покращують загальне самопочуття. Наукові дослідження підтверджують, що адаптогени борються із втомою, підвищують розумові здібності, полегшують депресію та тривогу.
Над адаптогенами у секретних лабораторіях активно працювали радянські вчені в період від початку Другої світової війни до кінця 80-х років минулого століття. Лише одних досліджень на людях провели понад 3 тисячі. Було встановлено, що адаптогени не токсичні та не викликають звикання.
Інші трави також можуть мати адаптогенні властивості, але якщо вони хоча б частково токсичні, то вони не вважаються адаптогенними. Властивості найпопулярніших адаптогенів подані в таблиці.
Адаптоген |
Потенційна вигода |
Американський женьшень (Panax quinquefolius) |
Підвищує робочу пам’ять, покращує час реакції, заспокоює, підсилює імунну систему. |
Ашваганда (Withania somnifera) |
Зменшує стрес і тривожність. |
Астрагал (Astragalus membranaceus) |
Бореться із втомою. |
Кордицепс (Cordyceps militaris) |
Підвищує витривалість. |
Ягода годжі (Lycium barbarum) |
Підвищує енергію, фізичну та розумову працездатність, покращує спокій і самопочуття, а також покращує сон. |
Корінь елеутерокока (Eleutherococcus senticosus) |
Покращує концентрацію та усуває розумову втому. |
Цзяогулан (Gynostemma Pentaphyllum) |
Зменшує стрес і підвищує витривалість. |
Корінь солодки (Glycyrrhiza glabra) |
Знижує стрес. |
Родіола рожева (R. rosea) |
Знімає фізичну та розумову втому. |
Ягода лимонника/ягода магнолії (Schisandra chinensis) |
Підвищує витривалість, розумову і фізичну працездатність. |
Тулсі/Святий базилік (Ocimum sanctum) |
Зменшує фізичний і розумовий стрес, тривожність, пов’язану зі стресом, і депресію. |
Куркума (Curcuma longa) |
Покращує роботу мозку і зменшує депресію. |
У дослідженні властивостей адаптогенних рослин та розробці біологічних технологій їх промислового виробництва брали активну участь і українські вчені, зокрема й член-кореспондент Національної академії наук України, професор Віктор Кунах. У його науковому доробку вивчення таких імуномодулювальних рослин, як полісціас папоротелистий, родіола рожева, елеутерокок колючий, аралія манджурська, женьшень справжній та унгернія Віктора.
На фото: Віктор Анатолійович Кунах – доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент Національної академії наук України, завідувач відділу генетики клітинних популяцій Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, Премії ім. В. Я. Юр’єва НАН України, Премії ім. М. Г. Холодного НАН України та Премії ім. С. М. Гершензона НАН України. У 2019 році професор Віктор Кунах став одним із засновників Науково-виробничого центру фітопрепаратів «ДОБРАДІЯ» – організації, яка об’єднала науку і бізнес та сприяє комерціалізації інноваційних наукових розробок.
Нещодавно до досліджень рослин із протистресовою, імуномодулювальною та загальностимулювальною дією у відділі професора Кунаха були залучені медики і фармакологи. Спільними зусиллями був розроблений оригінальний фітокомплекс з адаптогенними властивостями – ВІКТОРІН.
До складу ВІКТОРІНУ входять адаптогенні рослини – женьшень та радіола рожева. Їх біологічно активні речовини сприяють загальному зміцненню організму при сезонних застудних захворюваннях, підвищенню імунітету, покращенню самопочуття при хронічній втомі і фізичних перенавантаженнях, стабілізації функціонального стану нервової системи під час підвищеної нервової збудливості, зменшенню психоемоційного напруження та діють, як м’яке заспокійливе.
До складу цієї дієтичної добавки входить також рідкісна лікарська рослина унгернія Віктора, яка має антимутагенну, генопротекторну й імуномодулювальну дію.
Завдяки унікальному поєднанню складових рослинної сировини ВІКТОРІН має винятковий збалансований вміст біологічно активних речовин, які забезпечують широкий спектр фармакологічної активності. Цей рослинний комплекс рекомендовано вживати як дієтичну добавку до їжі:
- як адаптогенний засіб для зменшення втоми, тривожності, оксидативного стресу;
- для нормалізації артеріального тиску, покращення судинної функції і циркуляції крові, роботи серця, ліпідного профілю;
- як антиоксидантний засіб при атеросклерозі, хворобі Альцгеймера, прискореному старінні тощо;
- як протизапальний засіб при діабеті ІІ типу, артриті, кардіоваскуліті, бронхіті, запаленні легень та інших захворюваннях, патогенез яких пов’язаний із запаленням;
- як імуномодулювальний та протимікробний засіб.
Збалансована формула цієї дієтичної добавки дає змогу доповнювати й посилювати властивості кожного з компонентів, що забезпечує її високу ефективність і безпеку, які перевіряються в умовах власної лабораторії контролю якості. Фітопрепарат виробляється на потужностях фармацевтичної компанії «АСТРАФАРМ», виробництво якої відповідає вимогам GMP ISO 22000:2005, що свідчить про високі стандарти якості вироблених дієтичних добавок.
Перед уживанням ВІКТОРІНУ бажано проконсультуватися з лікарем.
д.х.н., проф. Сергій Ярмолюк,
Громадська спілка «НВЦ фітопрепаратів «ДОБРАДІЯ»,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України

Благодійний фонд «Підтримай ветеранів війни» допомагає нашим військовим, які зазнали важких поранень і потребують р

Кажуть, що найкращий спосіб підняти настрій та додати енергії – з’їсти шоколадку або кілька цукерок... При стрес

Офіційна наука вивчала і продовжує вивчати властивості адаптогенів та як саме вони працюють. У лідерах з ефекти