Чому перебування в закритому приміщенні знижує імунітет? Як цьому завадити?

Жорсткі обмежувальні заходи під час карантину зобов’язують населення більшу частину часу проводити вдома. Це, звичайно, веде до зниження темпу розповсюдження коронавірусної інфекції. Але люди стали стикатися з проблемами, які виникають через самоізоляцію. Одна з них – зниження імунітету внаслідок постійного перебування в закритому приміщенні.
Фахівці різних галузей з’ясовували причини й надали свої рекомендації, що слід робити, щоб не допустити зниження імунітету під час перебування вдома на карантині.
У приміщення не проникають сонячні промені
Вітамін D – це група біологічно активних речовин, які виробляються під впливом УФ-променів, а також потрапляють в організм людини разом з їжею.
Вчені виявили, що вітамін D має вирішальне значення для активації імунної системи. Щоб нешкідливі Т-клітини перетворилися в клітини-кілери, які розшукують і знищують віруси та бактерії, – їм потрібна підтримка.
Професор Карстен Гейслер з Департаменту міжнародної охорони здоров’я, імунології та мікробіології університету Копенгагена дає таке пояснення. Коли Т-клітина піддається впливу бактерій або вірусів, вона залучає сигнальний пристрій, так званий «рецептор вітаміну D». Потім відбувається процес активації та ділення: сотні утворених подібних клітин оточують чужорідний патоген і знищують його. Якщо Т-клітини не зможуть знайти достатньої кількості вітаміну D у крові, то вони залишаться недієздатними.
Звичайно ж, можна придбати БАДи з вітаміном D, але перебування на сонці є природним способом його отримання. В умовах карантину розплануйте свій день так, щоб більше часу проводити на балконі, коли сонячні промені освітлюють його.
Зниження фізичної активності
Прості фізичні вправи є стимуляторами імунної системи. У виданні MedlinePlus опубліковано декілька теорій, що підтверджують цей факт.
Виконання вправ стимулює циркуляцію клітин імунної системи, що дає змогу антитілам і лейкоцитам раніше виявляти захворювання.
Короткочасне підвищення температури тіла під час та відразу після тренування може перешкоджати росту бактерій.
Посилене дихання внаслідок фізичних вправ допомагає виводити бактерії з легень і дихальних шляхів.
У стресовій ситуації виробляється гормон кортизол, який порушує можливість Т-клітин боротися з інфекціями. Фізичне навантаження ‒ ефективний спосіб нормалізації нервової системи.
За посиланням ви зможете подивитися відео, які допоможуть в домашніх умовах займатися гімнастикою, пілатесом і виконувати кардіовправи.
Як зменшити розповсюдження вірусу всередині приміщення?
Дослідження науковців Єльського університету показали, що в сухому холодному повітрі вірус SARS-CoV2 швидко поширюється. Також було виявлено, що в середовищі з відносною вологістю 50 % передача захворювання від хворої миші до здорових різко знижувалася. Як зазначає проф. Івасакі: «Ось чому я рекомендую використовувати зволожувачі взимку». Та і в будь-яку пору року, коли немає дощів, порада професора є актуальною.
Учені підкреслюють, що ці дослідження можуть бути застосовні тільки до розповсюдження захворювання крапельним шляхом (при кашлі або розмові). COVID-19 ще може передаватися іншим людям через контакт з поверхнями, що містять вірус.

Благодійний фонд «Підтримай ветеранів війни» допомагає нашим військовим, які зазнали важких поранень і потребують р

Кажуть, що найкращий спосіб підняти настрій та додати енергії – з’їсти шоколадку або кілька цукерок... При стрес

Офіційна наука вивчала і продовжує вивчати властивості адаптогенів та як саме вони працюють. У лідерах з ефекти