Чи можуть конкретні види БАДів зменшити ризик розвитку раку простати?

Коментар доктора медичних наук Ховарда Левайна, головного редактора Harvard Men’s Health Watch.
Більшість досліджень вітамінних і мінеральних добавок мали невтішні результати. Насправді, деякі з них навіть збільшують ризик раку простати.
Полівітаміни. Стандартний полівітамінний засіб щоденно не збільшує і не знижує шансів захворіти на рак простати.
Фолієва кислота і вітамін В12. Деякі дослідження показали, що ці два вітаміни в крові пов’язані з високим ризиком раку. Але це не є доказом того, що самі добавки викликають рак простати.
Кальцій. Високе загальне споживання кальцію може підвищити ризик розвитку раку передміхурової залози та, можливо, навіть раку більш агресивного типу.
Цинк. В одному з досліджень було встановлено, що у чоловіків, які приймали більше 100 мг додаткового цинку на день протягом декількох років, частіше діагностували рак передміхурової залози порівняно з чоловіками, які не приймали добавку. Знову ж таки, це не доводить, що цинк є причиною раку.
Вітамін Е. Якщо не призначено спеціально лікарем, слід уникати високих доз вітаміну Е (400 міжнародних одиниць або МО щодня). Ця рекомендація ґрунтується на контрольованому дослідженні, яке розглядало, чи можуть добавки вітаміну Е, селену чи обох зменшити ризик раку простати. Результати показали, що чоловіки, які приймали вітамін Е, насправді мали більший показник раку передміхурової залози й особливо агресивного раку.
Селен. У дослідженні з вітаміном Е і селеном уживання добавки із селеном було пов’язане з незначним збільшенням ризику раку, але це не було статистично значущим.
Лікопен. Велике спостережне дослідження показало, що у чоловіків, які вживають більше продуктів, багатих лікопеном, таких як помідори і продукти на основі томатів, спостерігається нижчий показник раку передміхурової залози та смерті від раку простати. Однак інші дослідження не підтвердили ці висновки, і дослідження лікопенових добавок не показали жодної користі.
Вітамін D. Низький рівень вітаміну D у крові пов’язаний з різними раковими захворюваннями, включаючи рак простати, тому чоловікам є сенс прагнути принаймні до рекомендованих 800 МО щодня.
Що все це означає в кінцевому рахунку? На сьогодні немає переконливих доказів, які б підтримували будь-які вітамінні або мінеральні добавки для запобігання раку простати.
Однак було б добре, якби чоловіки все-таки зосередилися на отриманні цих самих поживних речовин завдяки здоровій дієті.
Чоловіки, які вживають велику кількість фруктів і овочів та мінімально червоне м’ясо й молочні продукти з високим вмістом жиру, можуть мати менший ризик раку простати. Крім того, підтримка здорової ваги та регулярні фізичні навантаження, схоже, знижують ризик розвитку більш агресивних і потенційно смертельних видів раку простати.
Джерело: https://www.health.harvard.edu/

Благодійний фонд «Підтримай ветеранів війни» допомагає нашим військовим, які зазнали важких поранень і потребують р

Кажуть, що найкращий спосіб підняти настрій та додати енергії – з’їсти шоколадку або кілька цукерок... При стрес

Офіційна наука вивчала і продовжує вивчати властивості адаптогенів та як саме вони працюють. У лідерах з ефекти