Чи ефективні фітопрепарати для лікування безсоння у жінок під час менопаузи?

Деякі звичайні ліки, що використовуються для лікування безсоння, такі як бензодіазепін, небензодіазепін та гормональна терапія часто викликають негативні побічні ефекти. Зокрема, вживання більшості снодійних може призводити до розвитку наркотичного звикання. Тому на Заході зростає інтерес до використання фітопрепаратів.
У журналі менопаузальної медицини (The Journal of Menopausal Medicine) був опублікований огляд, метою якого була оцінка впливу рослинних препаратів на порушення сну жінок у період до і після менопаузи.
Результати наукового дослідження показали, що деякі рослини, зокрема червона конюшина і лаванда, в поєднанні з екстрактом кори гіркого апельсина дещо покращують сон у жінок. Значний позитивний ефект спостерігався, коли жінки приймали лимонник китайський. Після прийому 530 мг валеріани двічі на день упродовж одного місяця спостерігалися статистично значущі ефекти покращення якості сну жінок у постменопаузі.
Отже, валер’яна однозначно покращувала сон жінок у період постменопаузи.
Валеріана – основний компонент рослинного комплексу «СОНОРМІН», що сприяє зменшенню психоемоційного напруження, покращенню якості сну, скороченню періоду засинання. Цей фітопрепарат розроблений науковцями Інституту молекулярної біології і генетики НАН України.
СОНОРМІН виготовляється на потужностях фармацевтичної компанії «Астрафарм», виробництво якої відповідає вимогам GMP ISO 22000:2005, що свідчить про високі стандарти якості вироблених препаратів. Не так багато виробників дієтичних добавок в Україні сертифіковані згідно з GMP – правил, які використовуються у виробництві лікарських засобів і дієтичних добавок.
д.х.н., проф. Сергій Ярмолюк,
Громадська спілка «НВЦ фітопрепаратів «ДОБРАДІЯ»,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України

Благодійний фонд «Підтримай ветеранів війни» допомагає нашим військовим, які зазнали важких поранень і потребують р

Кажуть, що найкращий спосіб підняти настрій та додати енергії – з’їсти шоколадку або кілька цукерок... При стрес

Офіційна наука вивчала і продовжує вивчати властивості адаптогенів та як саме вони працюють. У лідерах з ефекти