Безсоння: коли слід бігти в аптеку за снодійним?

Наше тіло і мозок потребують не менше 7 годин міцного сну. Без гарного відпочинку мозок не може нормально функціонувати, погіршується концентрація, знижується швидкість мислення і здатність запам’ятовувати.
Тривога, дратівливість, депресія – це також показники недостатньої кількості годин відпочинку. Сон дає змогу тілу відновити енергію та успішно боротися з хворобами.
Безсоння – це порушення сну, при якому виникають проблеми із засинанням і/або сном. Воно може бути короткочасним (гострим) або тривалим (хронічним). Гостре триває від 1 ночі до декількох тижнів. А коли безсоння трапляється не рідше 3 ночей на тиждень протягом 3 місяців і більше, то воно вже стає хронічним.
Безсоння вражає жінок більше, ніж чоловіків, а людей старшого віку більше, ніж молодших.
Розрізняють безсоння (медичний термін «інсомнія») первинне і вторинне.
Причиною первинного безсоння може бути надмірне навантаження на роботі, стрес, погані умови сну (твердий матрац, яскраве світло) та інші причини, не пов’язані зі здоров’ям. При такому типі безсоння не потрібно вживати снодійне, а слід звернутися до альтернативних методів лікування, спробувати розв’язати проблеми на роботі і в особистому житті.
Хороші звички також допоможуть вам подолати безсоння. Потрібно лише:
- Лягати спати ввечері в один і той же час.
- Не переїдати на ніч, уникати вживання стимуляторів – кофеїну, нікотину.
- Пити трав’яний чай (ромашковий, з кореня валеріани) або приймати дієтичну добавку на основі рослинної сировини «СОНОРМІН», яка сприяє нормалізації функціонального стану нервової системи, зменшенню психоемоційного напруження, покращенню якості сну, скороченню періоду засинання.
- Не використовувати телефон або електронну книгу перед сном. Їх світло може ускладнити засинання.
- Зробити спальне місце зручним для себе (тихим, затишним, з вільним доступом свіжого повітря).
- Якщо проблеми не дають вам заснути, то скласти перелік справ на завтра. Це вас заспокоїть.
- Почитати в ліжку звичайну книжку або журнал і «упіймати» той момент, коли хилить до сну.
Вторинний тип безсоння виникає через проблеми зі здоров’ям. Йдеться, зокрема про психічні захворювання (депресія, тривожні стани), гіпертиреоз та інші ендокринні захворювання, астма, алергії, високий кров’яний тиск, артрит та ін.
Порушення сну понад три місяці потребує звернення до фахівця. Вам потрібно буде допомога кваліфікованого лікаря, щоб встановити причину безсоння і розпочати його медикаментозне лікування.
Не слід приймати снодійні лікарські засоби без консультації лікаря. Усі снодійні – барбітурати (фенобарбітал, пентобарбітал (нембутал) і секобарбітал (секонал)), бензодіазепіни (алпразолам (ксанакс), клоназепам (клонопін) та діазепам (валіум)) і ліки для сну (золпідем (Ambien), есзопіклон (Lunesta) і залеплон (Sonata)) – викликають наркотичне звикання, якщо їх неправильно вживати. Рослинні комплекси, фітопрепарати таких ефектів не мають. Отже, «хімічні» засоби для сну потрібно використовувати лише тоді, коли заспокійливий чай чи пігулка фітопрепарату вже не допомагають.
Джерело: https://www.webmd.com/

Благодійний фонд «Підтримай ветеранів війни» допомагає нашим військовим, які зазнали важких поранень і потребують р

Кажуть, що найкращий спосіб підняти настрій та додати енергії – з’їсти шоколадку або кілька цукерок... При стрес

Офіційна наука вивчала і продовжує вивчати властивості адаптогенів та як саме вони працюють. У лідерах з ефекти